Zeman o politice

TÝDEN.CZ

17. 12. 2018
Rubrika: O sportu

Nový trenér fotbalové reprezentace

Autor: Petr Zemánek

30.06.2008 15:26

Karel Brückner se rozhodl, že po mistrovství Evropy u české reprezentace skončí (předpokládám, že podle výsledků dosažených na šampionátu by to ani nedopadlo jinak). Za jeho šest let práce u týmu mu patří obrovský dík. Jenže hledání jeho nástupce se ukazuje být velmi komplikované. Snad prvotní otázkou je, zda máme mít českého či zahraničního trenéra.

Myslím, že většina fotbalových příznivců se přiklání spíše k „národní variantě“. Kandidátů by jistě mohlo být mnoho: Hašek, Zeman, Chovanec, Lavička, Jarolím, Škorpil, Uhrin ml., Uhrin st., Rada, Petržela… Výběr nového trenéra si ponechal jako poslední funkci u fotbalové reprezentace Vlastimil Košťál. Ale koho vybrat? Bohužel se Košťálův výběr nezužuje jen kvůli nedostatku profesních kvalit či kvůli závazkům vůči klubu. Do hry vstoupil ještě třetí faktor – nezájem o užší spolupráci s ČMFS (někteří kandidáti o tom raději ani nehovoří otevřeně, schovají za nové výzvy v klubu či nezájem opustit rozdělanou práci). Komu by se vlastně chtělo spolupracovat s vedením svazu reprezentovaným „hluchými“ a „slepými“ (s oficiálním předsedou svazu Pavlem Mokrým, který zřejmě nezvládá ani základní administrativní úkony jako je manipulace s e-maily, a s faktickým vládcem českého fotbalu Vlastimilem Košťálem, který se snad jako jediný fotbalový funkcionář nikdy nesetkal s korupcí). Jednou z možností, jak se tohoto vedení zbavit, by mohla být výzva Petra Čecha, že dokud bude Košťál ve vedení ČMFS, on za reprezentaci již nenastoupí – tomu by asi nikdo nemohl po rozhovoru Vlastimila Košťála v deníku Sport ani divit (třeba chce Košťál u reprezentace zůstat jako nová brankářská jednička).

Máme tedy asi jen dvě možnosti – změnit vedení ČMFS nebo se poohlídnout v zahraničí (že by uspěl Klaus Toppmöller), kde je díky reprezentaci pověst českého fotbalu mnohem lepší než skutečnost. Je jasné, která varianta bude pro Mokrého a Košťálem přijatelnější? Každopádně jsme dosáhli toho, o čem všichni ještě před začátkem šampionátu tajně snili – o české fotbalové reprezentaci se hovoří i v čase finálového zápasu. Bohužel nikoli jako o týmu, který je jeho součástí.

Anketa

Měl by Vlastimil Košťál opustit všechny funkce v ČMFS?

Ano a již se ve fotbale neukázat ani v jiných funkcích.
Ne
Ano, ale může se vrátit k práci v klubu.

Výsledky se zobrazí po hlasování.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.38

Diskuze

Petr Zemánek

Petr Zemánek
homer-simpson-wallpaper-brain-1024.jpg
Oblíbenost autora: 6.22

O autorovi

Před maturitou jsem přemýšlel, kterou vysokou školu si vybrat. Na gymnáziu jsme vedl časopis, tak jsem uvažoval i nad studiem žurnalistiky. Nakonec jsem se rozhodl pro úplně jiný obor, kterému se věnuji do teď. A tak si chci vyzkoušet alespoň touto formou, o co jsem přišel...

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA